Новини
ПУСК майже втричі збільшив об’єми імпорту добрив в Україну
18.02.2020

   Перший український сільськогосподарський кооператив (ПУСК) протягом 2019 року майже втричі збільшив об’єми поставок мінеральних азотних добрив українським аграріям.

Так, у 2018 було поставлено 17 тис. тонн, а у 2019 — 47,7 тис. тонн, 35,6 тис. з яких — прямі поставки з-за кордону. Використання матеріалів сайту Agravery.com визначається правилами та здійснюється відповідно до законодавства України про авторські та суміжні права.

   Селітру, карбамід, КАС, сульфат амонію та Нітроамофоску ПУСК поставляв до України з Литви та Туреччини. Вперше у 2019 році вдалось налагодити поставку карбаміду з Румунії. У квітні до Миколаївського порту надійшла перша партія добрив з цієї країни.

   За словами виконавчого директора кооперативу Олександра Буюклі такого результату вдалось досягти завдяки довірі до ПУСКу іноземних постачальників та українських аграріїв, яка у свою чергу базується на вчасному виконанні взятих на себе зобов’язань.

   «З виробниками добрив вдалось встановити хороші партнерські відносини. Але найголовніше — це налагодження роботи з митницею. Після приходу нової команди питань з розмитненням товару, як це було раніше, не виникало. Всі необхідні документи — висновки лабораторії, декларації — отримуємо протягом кількох днів. Логістика також налагоджена, вдається вчасно поставити добрива нашим аграріям. Зараз налагоджуємо роботу з вітчизняними виробниками добрив», — зазначив Олександр Буюклі.

   Нагадаємо, у 2018 році через монополію на українському ринку добрив, яка призвела до значного завищенння цін, аграрії почали шукати їм альтернативу за кордоном. Наприкінці року через боротьбу з контрабандою з Російської Федерації на митниці були заблоковані усі імпортні добрива, які надходили з різних країн світу, разом з тим і партія добрив, які ПУСК експортував з Туреччини.


Джерело: Agravery.com